Hemşehrimiz İdris Cihan’ı tanıyalım!

Yedisevin Haber olarak Sevin yöresinden hemşehrilerimizi sizlerle tanıştırmaya devam ediyoruz.Bugün sizlerle buluşturduğumuz hemşehrimiz Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi bünyesinde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Ek hizmet Binasında Covid-19 Yoğun Bakımda görev yapan hemşehrimiz İdris Cihan.

Mesleğinin yanı sıra özellikle de Yurt dışında olmak üzere bir çok etkinliklere gönüllü olarak katılarak insanlığa hizmet eden hemşehrimiz İdris Cihan,Büyüksevin’den Kerimler kabilesinin Karaosman lakabıyla Anılan Osman Cihan’ın torunu,Serdar – Sultan Cihan’ın oğludur.

İdris Cihan,  1980 Afşin doğumlu.ilkokul, ortaokul ve liseyi Afşin’de tamamladı.Lise Sağlık Meslek olarak 1997 yılında mezun olduktan sonra Kocaeli üniversitesi iş sağlığı ve iş güvenliği bölümünü 2003’te bitirdi.Lisans olarak iktisat bölümünü 2009 yılında bitirdi. Soyak Holding (inşaat Bölümü ) ve Ağaoğlu İnşaat ,Vestel Elektronikte (Manisa) iş sağlığı ve iş güvenliği koordinatörü olarak görev aldıktan sonra Sağlık Bakanlığı bünyesine ataması yapıldı. İstanbul ,Şanlıurfa ,Aksaray illerinde Devlet Hastanelerinde sağlıkçı olarak görevini yaptıktan sonra Memleketi Kahramanmaraş’a tayin oldu. Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi bünyesinde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Ek hizmet Binasında Covid-19 Yoğun Bakımda görevini yapmaktadır.

Ayrıca Necip Fazıl Şehir Hastanesi bünyesinde İş Güvenliği Uzmanı sözleşme imzalayarak uzmanlığını da yapmaktadır.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde birim sorumlukları ve yurt dışı olarak ; Bangladeşh Te Turkısh field Hospital hastanesinde ülkemizi temsilen Arakanlı Müslüman kardeşlerimize hizmet etti. Cihan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Zor zamanda ve zor şartlar altında görevini severek yapan hemşehrimize görevinde başarılar temenni ediyoruz.

Hemşehrimiz İdris Cihan’ı tanıyalım!” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir